مجموعه داستان (( خیابان گاندی )) منتشر شده است .

مجموعه داستان «خیابان گاندی» نوشته ساناز سیداصفهانی منتشر شده است.

 

ساناز سیداصفهانی به خبرنگار ایسنا گفت:به تازگی مجموعه داستانی با عنوان «خیابان گاندی» منتشر کرده‌ام. این کتاب مجموعه داستانی است شامل 13 قصه که به صورت مستقل و البته پی در پی نیز می‌شود آنها را خواند و خط و ربط داستانی هر قصه را در دیگری پیدا کرد .

 

این داستان نویس گفت:در این کتاب تلاش شده است تا با راوی‌های مختلف،با اقتضای داستان،قصه‌ها نقل شوند. راوی خردسال،راوی دوم شخص،راوی سوم شخص،همین طور متل و قصه‌ها تمثیلی به ضمیمه ی آخرین داستان متصل شده‌اند.این کتاب سه دوره تاریخی ایران را مد نظر گرفته است.از پیش از انقلاب اسلامی،دوره‌ جنگ و زمان حال‌.‌جهان قصه‌ها با تغییر زمانی‌،‌در راوی تفاوت می‌کند و در نحوه‌ی پرداختشان هم . همین طور سعی کرده‌ام ادبیات گوتیک و نثر فاخر ادبی حفظ شود .

 

او افزود:آبشخور و منبع نوشته‌هایم در این کتاب زخم‌هایی است که در زندگی از خون و خویش خورده بودم و نهایتا بعد از به چالش کشیدن آنها،با فاصله‌ای که از خودم گرفتم سعی کردم دوباره در جهت نوشتن قصه و نه خاطره‌نویسی تلاش کنم.من هرگز از اینکه اشک بریزم هراسی نداشته‌ام.اشک‌ها شفا هستند و قصه‌ها پرهایی برای پرواز . زخم‌ها مرهمی هستند برای توهم عاقلی و جنون سرانجام همه‌ی این‌هاست.سعی کرده‌ام به این جنون نزدیک شوم.برای دیدن ِ غارتگران روحی،قدرت وسیعی لازم است که رسیدن به آن درجه لازمه‌ی خرج کردن زمان است که برای این کتاب طی شد.

 

سید اصفهانی همچنین گفت: متاسفانه انتشارات «حوض نقره» به لحاظ کار تبلیغاتی برای کتابم کم کاری کرده است و اینک که دو ماه از انتشار این کتاب گذشته است هیچ نقد و پوشش خبری در سایت‌های مجازی نیز در مورد کتابم وجود ندارد.من همیشه برخلاف عرف مرسوم و البته مخفی،عضو انجمن‌های بریز و بپاش و سوز و بریز ادبی و هنری نبوده‌ام و همیشه در انزوایی خود خواسته و مستقل کارکرده‌ام.باور دارم اثر هنری جای خودش را طی زمان پیدا می‌کند.

 

او ادامه داد: کم کاری ناشر من از یک طرف و کم کاری دوستان روزنامه نگار از طرف دیگر موجب دلسردی‌ام می‌شود.با این همه از وزارت ارشاد کمال تشکر را دارم که توان‌ درک داستان‌هایم را،غم‌ها و شادی‌های اشخاص ذهن من را داشت و اجازه‌ی چاپشان را داد .

 

او اظهار کرد:خلاقیت جریانی منزوی نیست و من از اینکه عامدانه به بازیگران‌ نویسنده،نوازنده‌های شاعر، ‌شاعران خواننده،بها داده می‌شود به آتیه‌ی حرکات روزنامه‌نگاری خوش بین نیستم که بیشتر من را به یاد مجله‌های زرد در پوششی شرقی! یا شاید فرهنگی می‌اندازد و شعار است.بهتر است سعی کنیم دنبال کلمات هم باشیم و با هم مهربان‌تر.نادیده گرفتن یک فرد خلاق و مستقل و دور از کانون‌ها و محافل منصفانه نیست.طراح جلد این کتاب توسط سمیرا اسکندرفر ، نقاش و فیلمساز انجام شده است.

 

به گفته ساناز سید اصفهانی پیش‌تر کتاب (کمپلکس ناز) از انتشارات «خجسته» اولین کتاب او غیرمجاز اعلام شده،اما چهار داستان این کتاب در مجله‌ی ادبی گلستانه به چاپ رسیده است.کتاب دوم او (خیال بازی) از انتشارات «ققنوس- هیلا» وارد بازار کتاب شد.کتاب سوم (کیش،مات) از انتشارات «افراز» رمان کوتاهی است که بیماری هیستیری را اساس قرار داده است.

 

چهارمین کتاب سیداصفهانی تلاش و کوششی است برای دنیای موسیقی و اپرا که تحت عنوان نامبرده ،حسین سرشار از انتشارات «اچ اند اس مدیا» در لندن به چاپ رسید.او در مجموعه کاری از انتشارات نوروز هنر پیرامون تئاتر تجربی با حمید پورآذری گفت‌وگوی طولانی انجام داده است که این کتاب هنوز منتشر نشده است. مجموعه داستان«خیابان گاندی » ششمین کتاب سید اوست.

انتهای پیام

 

کد خبرنگار: 71365
برچسب : کتاب ، داستان ، نشر
/ 0 نظر / 234 بازدید